Bez wątpienia każdy z nas chciałby mieć zdrowy i spokojny sen – jednak tyle w teorii, bo nie zawsze udaje nam się wdrożyć to postanowienie w codzienne życie. To spory błąd, ponieważ sen znacząco wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu – zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Dlatego jeśli chcemy czuć się dobrze, efektywnie pracować i cieszyć się każdym dniem nie możemy zapominać o tym jakże istotnym elemencie zdrowego trybu życia. Jedną ze składowych prawidłowego wypoczynku nocnego jest dobór odpowiedniego modelu materaca. Dziś zastanowimy się, na jaki rodzaj warto się zdecydować oraz jaki powinien być rozmiar dobrego materaca?

Co sprawia, że materac to dobry materac?

Dobry materac, czyli jaki? Z pewnością dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Planując nowy zakup warto najpierw zapoznać się z dostępnymi rodzajami materacy na rynku i spróbować dopasować jeden z nich do swoich kryteriów. Miękki, a może bardziej twardy? Piankowy czy lateksowy? A może rehabilitacyjny? Nie ma jednej złotej odpowiedzi na pytanie, który z tych modeli to dobry materac. Każdy z nich będzie idealny dla innej osoby, dlatego tak istotne jest skupienie się najpierw na własnych potrzebach i ich zdefiniowanie przed przystąpieniem do zakupu.

Z całą pewnością o jakości materaca decyduje też fakt przez jaką firmę został wyprodukowany. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych modeli i doskonale zdajemy sobie sprawę, że można zagubić się w gąszczu ofert. Patrząc jednak na rekomendacje ekspertów można śmiało stwierdzić, że materace od Hilding to światowa czołówka jeśli chodzi jakość i zastosowane technologie. Ten fakt może nam już znacząco zawęzić krąg poszukiwań i ułatwić skupienie się na rodzajach materacy, a tym samym dopasowaniu konkretnego modelu do swoich potrzeb.

W jakim rozmiarze produkowane są dobre materace?

Odpowiadając na pytanie: jaki dobry materac? Nie można nie wspomnieć o dostępnych w sprzedaży rozmiarach. Jeśli posiadasz łóżko jednoosobowe dobry materac 80×190 zapewni Ci komfortowych wypoczynek. Wspomniane już wcześniej materace Hilding umożliwią Ci spokojne zasypianie i budzenie się wypoczętym każdego dnia. Do wyboru masz materac kieszeniowy, piankowy i sprężynowy. Pierwszy z nich  doskonale sprawdzi się dla osób o większej masie ciała, czy też zajmujących się kulturystyką. Z kolei drugi idealnie dopasuje się do budowy Twojego ciała i przyniesie ulgę zmęczonym mięśniom, przy tym odciążając kręgosłup. Natomiast materac sprężynowy 80×190 charakteryzujący się zwiększoną ilością sprężyn, zapewni Ci doskonałe podparcie pleców oraz równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej jego powierzchni.

Jeśli jednak szukasz modelu do podwójnego stelaża, powinieneś kierować się tymi samymi kryteriami jednie wybierając większy rozmiar materaca tj. 140×200 lub 160×200.

Jak dobry materac może poprawić komfort Twojego snu?

Dobre materace 80×190, jak i 140×200 czy 160×200 spełnią wszystkie Twoje wymagania, a co za tym idzie zapewnią spokojny i co najważniejsze komfortowy sen. Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu i nie zostawić tej decyzji przypadkowi. W końcu w łóżku spędzamy sporą część swojego życia! Natomiast konsekwencje błędnie dobranego materaca mogą być naprawdę poważne – ból kręgosłupa, problemy z koncentracją, zwiększony poziom stresu, jak i brak chęci do działania

Pamiętaj, że dobry materac to sekret prawdziwego wypoczynku! Jeśli więc zależy Ci na prawidłowej regeneracji Twojego organizmu, już dzisiaj zapoznaj się z ofertą, chociażby polecanej przez specjalistów marki Hilding i uzyskaj pełen komfort snu każdej nocy!