Szukasz produktów z górnej półki, ale za przystępną cenę? Poznaj łóżka i materace słowackiej firmy Materasso. Zachwycisz się szeroką ofertą i wyjątkową jakością.

Historia firmy Materasso – producenta łóżek i materacy ze Słowacji

Jak każda historia, tak i ta zaczęła się od wizji. W tym wypadku wizji stworzenia zdrowych i wygodnych produktów zapewniających komfortowy sen.

Pierwotna oferta skierowana była do osób poszukujących wyrobów medycznych, a więc materacy i poduszek ortopedycznych oraz antyalergicznych kołder. Towarzyszyły im dekoracyjne poduszki i koce. Szybko jednak okazało się, że na rynku istnieje zapotrzebowanie także na innego rodzaju produkty i firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując im kompleksowy produkt – stylową ramę łóżka wraz z materacem. Dzięki temu posunięciu firma Materasso stała się niekwestionowanym liderem na słowackim rynku łóżek i materaców. Dziś obsługuje ponad 70% lokalnego zapotrzebowania na tego rodzaju produkty.

Sukces na rynku słowackim zachęcił twórców Materasso do ekspansji na rynki zagraniczne. Dziś łóżka i materace Materasso można kupić w wielu krajach europejskich, między innymi w Czechach, Polsce, Rosji, na Ukrainie. Oryginalne wyroby docenili też Szwajcarzy i bardzo wyczuleni na piękno i jakość Włosi. Ale to nie koniec podbojów zagranicznych. Materasso obecne jest także w innych zakątkach naszego globu – w RPA i w Panamie. Można przypuszczać, że to dopiero początek podboju Afryki i środkowej Ameryki. Materasso ma duże szanse także tam wyraźnie zaznaczyć swoją obecność. Dobrej jakości meble (szczególnie cenione łóżka kontynentalne), materace, poduszki i koce nigdy nie wychodzą z mody.

Za ważny punkt w historii firmy Materasso trzeba uznać otwarcie własnej stolarni i tapicerni. Od tego momentu znikła konieczność zlecania wykonywania ram łóżek firmom zewnętrznym. Pozwoliło to nie tylko na zminimalizowanie kosztów. Osobisty nadzór na każdym etapie produkcji zagwarantował wzrost jakości oferowanych wyrobów.

W 2012 roku do oferty marki włączono produkcję obić i pokrowców na siedzenia. Tym samym ułatwiło to kompletowanie mebli w określonym stylu i podniosło prestiż marki w oczach najbardziej wymagających klientów.

Przy tym wszystkim warto zauważyć, że Materasso produkuje, choć na mniejszą skalę, też inne rzeczy. W ofercie marki są zabawki, akcesoria domowe i wiele wyrobów powstałych na bazie pianki poliuretanowej.

O jakości produktów firmy Materasso świadczą liczne certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i klasę oferowanych produktów. Wśród nich znajduje się między innym certyfikat ISO 9001 świadczący o tym, że firma spełnia międzynarodowe wymagania w zakresie zarządzania jakością na każdym etapie produkcji.

Na uwagę zasługuje też certyfikat FSC, który jest dowodem na to, że firma produkująca drewniane ramy łóżek korzysta wyłącznie z drewna pozyskanego w drodze zrównoważonej gospodarki leśnej. Innymi słowy – drewniane łóżko może być ekologiczne nie tylko dlatego, że jest naturalne, ale też ze względu na to, że pozyskany materiał nie pochodzi z grabieży lasu. Tym samym Materasso udowadnia, że dbałość o ochronę środowiska i zasoby naturalne jest w firmie priorytetem.

Jakie łóżka posiada w ofercie Materasso?

Łóżka Materasso to wysoka jakość i duża precyzja wykonania. Zasługują na miano produktu luksusowego, przy czym ich cena została tak skalkulowana, by produkt był dostępny praktycznie dla wszystkich.

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że nie są to łóżka z płyty meblowej, ale z litego drewna. Wbrew pozorom to ważne, ponieważ nie od dziś wiadomo, że drewno ma działanie antystresowe. Tym samym łóżka Materasso to coś więcej niż mebel – to styl życia, zwłaszcza w nocy. Uwagę zwraca ich masywna budowa oraz stylowy design, który pozwala dopasować łóżko do każdej aranżacji wnętrza.

Łóżka tapicerowane Materasso – drewno okryte oryginalnym obiciem, czyli łóżko na miarę królewskiej sypialni. Tak właśnie wyglądają łóżka Materasso w wersji tapicerowanej. Warto zwrócić uwagę na oryginalnie zaprojektowane zagłówki, wyglądem przypominające meble z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Tak właśnie wygląda model Melva. To klasyka zaadaptowana do współczesności, ponadczasowy wygląd i bardzo modna kolorystyka.

Łóżka kontynentalne Materasso – okazałe meble w stylu kolonialnym, dużo wyższe niż tradycyjne. Na takim łóżku można się wyspać iście po królewsku. One także zaliczają się do kategorii łóżek tapicerowanych. Ich wysublimowany wygląd został połączony z ponadprzeciętną wygodą, szczególnie dla osób, które mają problemy ze wstaniem z niskiego łóżka. W dolnej części łóżka ukryte są wygodne szuflady na pościel. Łóżko kontynentalne Materasso to idealna propozycja do wnętrz w stylu glamour lub boho, ale sprawdzą się też w minimalistycznych sypialniach industrialnych i skandynawskich. Za przykład łóżka kontynentalnego pasującego do różnych wnętrz może posłużyć model Atlas.

Łóżka z kolekcji HOTELS produkowane są na zamówienie dla hoteli i pensjonatów. To bardzo uniwersalne meble, stworzone z myślą o gościach z różnymi wymaganiami i preferencjami. Oferta Materasso HOTELS daje gwarancje, że każdy użytkownik łóżka wstanie rano wyspany. To także łóżka o bardzo wysokiej jakości i dużej żywotności, co nie jest bez znaczenia w przypadku wyposażenia obiektów użyteczności publicznej.

Jakie materace posiada w ofercie Materasso?

Jeśli chodzi o materace Materasso, to oferta jest bardzo szeroka. Producent chwali się, że ma w sprzedaży ponad 100 różnych rodzajów materaców, zarówno ortopedycznych, jak i prozdrowotnych. Co to oznacza w praktyce? Nie ma osoby, która nie dobrałaby odpowiedniego dla siebie materaca.

W ofercie Materasso znajdziemy zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe, wśród nich termoelastyczne i wysokoelastyczne. Jednak to nie koniec niespodzianek. Materasso po raz kolejny udowadnia, że bierze pod uwagę potrzeby różnych grup klientów i każda jest dla niego tak samo ważna. Dlatego nie brak materacy dla alergików, osób cierpiących na choroby kręgosłupa i stawów, ale i dla konkretnych grup wiekowych. Materace Materasso to produkty skierowane między innymi do dzieci i młodzieży, a także seniorów, którzy ze względu na stan zdrowia mają prawo do bardzo specyficznych wymagań.

Koniecznie trzeba podkreślić, że w dobie mody na bycie fit i posiadanie szczupłej sylwetki, Materasso pamięta o osobach z nadwagą. Bez trudu uda się znaleźć materac wytrzymujący duże obciążenie, nawet do 180 kg. Tu za przykład niech posłuży materac BEAST Lavender, który dodatkowo jest panaceum na bóle w krzyżu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się materace Materasso prozdrowotne, które mają być panaceum na konkretne dolegliwości, np. zimne nogi (kto choć raz miał problem z rozgrzaniem nóg w nocy, wie, jakie to uciążliwe), ból w krzyżowej części kręgosłupa, ból głowy. Tak duże zróżnicowanie pozwala na jeszcze lepsze dobranie materaca do konkretnych potrzeb. Warto też pamiętać, że wyroby medyczne objęte są obniżoną stawką VAT.