Sen to nieodłączny element codzienności, potrzebny organizmowi jak woda i powietrze. W okresie intensywnego wzrostu młodego organizmu pełni jeszcze ważniejszą funkcję – regeneruje po całodniowym wysiłku, wycisza, jest elementem pozwalającym zachować zdrowie i masę energii na kolejne przygody w ciągu dnia. Hilding Anders Polska od prawie 80 lat jest wiodącym w Europie producentem materacy, które pomagają wysypiać się nie tylko dorosłym, ale także młodzieży.

Ścielenie łóżka nie należy do najprzyjemniejszych zajęć wśród porannych obowiązków. Szczególnie dla nastolatków, którzy wolą, pospać chociaż o parę minut dłużej. Trudno zaspokoić gusta i wymagania nastolatków, ale warto zagwarantować im wypoczynek i regenerujący sen na materacu, którego konstrukcja zapewnia prawidłowe ułożenie i optymalne podparcie każdej części ciała. Zapobiega to rozwojowi wad postawy i gwarantuje dobre samopoczucie. Ciekawie zaprojektowane pokrowce dają możliwość aranżacji sypialni wg indywidualnych upodobań każdego nastolatka. Ważny jest też fakt, że materac „ubrany” jest w pokrowiec w fantazyjne, młodzieżowe wzory geometrzyczne i tłoczenia. Dzięki zastosowaniu takich pokrowców wystarczy włożyć pościel i prześcieradło do skrzyni pod łóżkiem lub do pobliskiego kartonu, a pokój od razu wygląda na posprzątany i zadbany. Materac staje się nie tylko „meblem”, który zapewnia zdrowy wypoczynek, ale także ciekawą ozdobą i charakterystycznym elementem całego pokoju. Poranki nigdy nie były prostsze!

Materac dla nastolatka

Intensywny wzrost, wysiłek fizyczny i siedzący tryb życia związany z ilością czasu spędzanego przy biurku, mogą powodować u nastolatków bóle kręgosłupa, a właściwy materac to dobry punkt wyjścia do zdrowego snu. Kiedy dzieci wyrastają ze swojego łóżeczka, już wtedy warto pomyśleć o materacu, który będzie służył im przez następne kilkanaście lat.

Jak wybrać materac dla młodzieży?

Przede wszystkim pamiętajmy, żeby spać około 8-10 godzin na dobę – to minimum, które pozwoli organizmowi odpocząć i pozwoli nastolatkowi zregenerować siły przed kolejnym szkolnym dniem. Szybko okaże się, że regularny, odpowiednio długi sen dobrze wpływa nie tylko na poziom energii, dobre samopoczucie, ale wydajność w nauce i odrabianiu lekcji.

Po drugie, ważna jest też odpowiednia temperatura w sypialni (powinna być nieco niższa niż w pozostałych pomieszczeniach, ok. 18-22°C) czy zadbanie o to, żeby tę sypialnię całkowicie zaciemnić (w tym mogą pomóc żaluzje, grube, stylowe zasłony czy rolety zewnętrzne lub wewnętrzne).

Oprócz warunków, w jakich śpimy pamiętajmy, że bardzo ważne jest również to, na czym śpimy. Młodzieży, rekomendujemy przede wszystkim modele z wyraźnie zaznaczonymi strefami twardości. Każda z nich odpowiada potrzebom innej części ciała i kręgosłupa, co jest szczególnie ważne w okresie intensywnego rozwoju. Proponujemy też materace, które „rosną”, czyli takie, które posiadają np. dwie strony z odmiennymi poziomami twardości. Gdy nastolatek rośnie i staje się odrobinę cięższy, po prostu przekładamy materac na drugą, nieco twardszą stronę. Nie musimy się jednak ograniczać z wyborem jedynie do modeli młodzieżowych. Zapytajmy swoje dziecko o zdanie – czasami najwygodniejsze dla nastolatka okazują się właśnie „dorosłe” modele. Wybierając materac dla osoby młodej, warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość pokrowca na uszkodzenia i zabrudzenia. Wkład powinien być skonstruowany tak, żeby szybko powracał do swojego pierwotnego ułożenia. Pokrowce materacy dla młodzieży często urozmaicamy modnymi wzorami geometrycznymi czy tłoczeniami – to zachęca do tego, by wypróbować, który model jest dla dziecka najwygodniejszy, a także mobilizuje do codziennego ścielenia łóżka.

Zwracajmy też uwagę na antyalergiczność, przewiewność i łatwość zdejmowania pokrowca tak, by można go było często prać.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie materaca z elastycznej pianki. Jak sprawdza się w praktyce? Reaguje na ciężar i ciepło użytkownika, a przede wszystkim zapamiętuje jego kształt. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do ciała, podpiera je i odciąża w czasie snu. Ponadto pianka łagodzi bóle pleców i karku. Nastolatek potrzebuje więcej snu niż dorosły, więc pianka elastyczna pozwoli mu na wygodny sen.

Warto zastanowić się nad materacami, których podstawę stanowią dwie warstwy pianki wysokoplastycznej. W ten sposób obieg powietrza w materacu jest zachowany, a poza tym unikniemy rozwoju grzybów i roztoczy.

Materac dla nastolatków powinno się dopasować tak, aby wspierał jego rozwój, a także dbał o prawidłową pozycję w czasie snu. Termoelastyczna pianka sprawdza się w tym przypadku najlepiej.

Hilding Breakdance

Breakdance to materac rekomendowany nastolatkom w wieku szkolnym. Stabilny wkład wykonano z dwóch wysoce elastycznych pianek Flexifoam o różnej twardości. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić dziecku mocniejsze i nieco twardsze wsparcie, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę. Odpowiednie cięcie i profilowanie pianek gwarantuje bardzo dobrą wentylację, co wpływa pozytywnie na trwałość i zachowanie wszystkich cech użytkowych materaca.

Hilding Funky

Funky to rolowany materac dla nastolatków w wieku szkolnym. Dzięki odpowiedniej wysokości przystosowany jest do łóżek piętrowych i wysuwanych. Wkład wykonano z dwóch wysoce elastycznych pianek Flexifoam o różnej twardości. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić dziecku mocniejsze i nieco twardsze wsparcie, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę. Odpowiednie cięcie i profilowanie pianek gwarantuje bardzo dobrą wentylację, co wpływa pozytywnie na trwałość i zachowanie wszystkich cech użytkowych materaca.

W kolekcji materacy Hilding dla młodzieży rekomendowany jest pokrowiec Young. Wykonany jest z wysokiej jakości materiału o podwyższonej odporności na ścieranie i znakomicie komponuje się z sypialnią każdego nastolatka. Pokrowiec jest zdejmowalny i przystosowany do prania w pralce.

Więcej informacji o materacach dla młodzieży oraz nowej kolekcji materacy dla dorosłych na stronie: http://hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl